Navigace
Domů
O nás
Tiskové materiály
Tiskové materiály download
Aktuálně
Odkazy
Kontaktujte nás
Galerie fotek
INSERT command denied to user 'szzobreclav'@'jupiter.srv.wz.cz' for table 'fusion_online'
Kdo je On-line
Hosté On-line: 0

Členové On-line: 0

Registrovaní členové: 95,035
Nejnovější člen: cifwgpy
Vítejte
Vítejte na našich webových stránkách.

Zpráva o stavu strany Zelených v Břeclavi - Video
Filmy


Naše priority
Zelení-Normální Břeclav. Základní rysy priorit nově se tvořícího sdružení občanů

Zelení-Normální Břeclav nejsou Stranou zelených Martina Bursíka a rovněž nemají nic společného s Demokratickou výzvou Dany Kuchtové a Martina Čáslavky. Do poloviny května budou zpracovány stanovy a požádáno o registraci u Ministerstva vnitra, aby toto sdružení mohlo kandidovat v nadcházejících komunálních volbách v Břeclavi.


Základní rozdíl mezi Stranou zelených a námi je ten, že Zelení-Normální si vážíme člověka stejně jako přírody a nenadřazujeme jedno nad druhé. Nehodláme vymýšlet nesmysly za účelem komplikovat lidem život, řídíme se selským rozumem, odkazem předků a jsme schopni pochopit poznatky vědy a nebránit se jejich uvádění do praktického života s cílem zjednodušit a zpříjemnit lidem život.
Z tohoto důvodu jsme zastánci jaderné energetiky jako nejlevnějšího producenta elektrické energie, neboť vědecko technický pokrok ve světě je dnes zárukou bezpečného provozu a při úrovni dnešního pokroku vědy, bude dořešena i problematika jaderného odpadu a jeho dalšího zpracování či využití. Varianta výstavby vodních elektráren je na území ČR již vyčerpána a výroba nejdražší a zatím dotované elektrické energie z větrných elektráren není řešením do budoucna. Úspora elektrické energie, je již dnes automaticky řešena každým spotřebitele ať už výrobcem či občanem v rámci jeho finančních možností a přijímat jakákoliv usnesení či apely, tak jak to dnes praktikuje Strana zelených je naprosto zbytečné a současně bez účelové.
Jakékoliv polemiky o zlepšení životního prostředí formou prodeje emisních povolenek, tak jak to prezentuje Strana zelených, považujeme za ohlupování národa, neboť se v podstatě jedná o pokračování znečišťování životního prostředí způsobem : „Za peníze můžeš znečišťovat kdykoliv, cokoliv a v jakémkoliv množství“
Nevládní organizace jako Děti země, Hnutí duha a jim podobné, považujeme za škůdce v rozvoji země, neboť pod pláštíkem ochrany cenných lokalit přírody blokují všechno běžné a jejich činnost nám občanům připomíná jejich touhu nahnat nás zpátky na stromy.

V dopravě se Strana zelených snaží vytvářet dojem omezování provozu kamionové dopravy ale spolu s nevládními organizacemi ve skutečnosti brání dokončení splavnosti Labe a konzervuje již dříve proinvestované miliardy a možnost přepravovat polotovary a výrobky z Hamburku do ČR lodní dopravou a odkazuje producenty k jimi tolik kritizované kamionové přepravě. Podobnýma aktivitama brání tito profesionální a amatérští ochránci přírody výstavbě silničních obchvatů měst a obcí a jejich jedinou vizí je skutečnost, aby se provoz na silnicích podobal době „kdysi“ tj. jeden žebřiňák s volským potahem za hodinu a jimi chráněná , červotočem prožraná stromořadí 1 metr od silnice jenom proto, abychom se při vyhýbání před střetem s protijedoucím vozidlem asi lépe zabili. S těmato nesmyslama nemáme jako Zelení-Normální nic společného.

Hospodářská vize Zelení-Normální Břeclav od státu až po nejmenší vesnici.

Státní správa. Daně jsou výsledkem práce obyvatelstva, snižují jeho výslednou mzdu a jejich užití musí být vysoce účelové. Pro Zelené-Normální je naprosto nepřípustné z těchto peněz obyvatelstva, živit plejádu darmošlapů, která je výsledkem práce parlamentu a z něj vzešlých jednotlivých vlád. Flákání se těchto početných předstíračů práce na životním prostředí magistrátů měst, bývalých okresních úřadů, správ CHKO a samotného MŽP, prošpikovaného poradci v důchodovém i produktivním věku, je jen dokladem nedůvěry Strany zelených k inteligenci zvolených samospráv měst a obcí a předstírání, že jenom profesionální ochránce přírody má patent na rozum.
Sociální oblast. Pro Zelení-Normální je rovněž nepřípusté zneužívání daní, na které každý z nás pracuje od 1.1. do cca ½ června každého roku. Způsob vyplácení sociálních dávek lidem, kteří si zvykli, že plození potomstva zajišťuje kromě radosti z vlastního oplodňování i bezpracné velmi solidní finanční příjmy, bez jakéhokoliv pracovního nasazení a ve výchově potomků se tato velkorysost státu u většiny z nich nijak neprojevuje. Strana zelených na rozdíl od nás Zelení-Normální je stranou, které daňový výnos obyvatelstva téměř nic neříká.

Zemědělství. Výroba bio potravin ano, ale bez vlastního zpracovatelského průmyslu (samostatné sklady, mlýny, pekárny, masny, konzervárny…) se jedná pouze o ohlupování spotřebitelů s kvalitou a cenou. Veškeré státní dotace eko- zemědělcům, pokud není uzavřený kruh výroba-zpracování- prodejní pult jsou jej vyhazováním peněz daňových poplatníků.

Doprava. Peníze z mýtného, dálničních známek a silniční daně budou všechny končit v opravách a údržbě silnic a dálnic a nebudou jimi lepeny díry ve státním rozpočtu. Podporujeme dobudování posledního zdymadla na Labi u Děčína a splavnění Labe na území ČR. Železnice bude taková, na co si sama svojí činností vydělá. Dotace krajů podporují na ČD jen lenost přemýšlet a povýšit přepravu osob na podnikání. Doby Františka Josefa a jeho deputátů na železnici již dávno skončily.


V Břeclavi dne 20.4.2009 ing. V a ď u r a Otto
Zelení – Normální Břeclav
Přilášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Anketa
Zatím nejsou žádné ankety.